Öğretmenler gününde ne hediye edeceğim diye düşünme

Başöğretmen Atatürk, öğretmenlerin Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda gösterdikleri etkinliği hep övmüştür. Atatürk yeni Türkiye’nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gereğine inanıyordu. Bu nedenle Atatürk “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir.

Öğretmenler Günü Mustafa Kemal Atatürk tarafından öğretmenlere adanmıştır. Atatürk öğretmenlere “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diye seslenmiştir. Atatürk aynı zamanda, zamanında daha yeni kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni alfabesini benimsetmiştir ve bundan dolayı kendisi Başöğretmen olarak nitelendirilmiştir. Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, Türkiye’de 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Bu kadar emek harcayan ,bizleri birer doktor birer öğretmen birer mühendis yapan o takdir edilesi öğretmenlerimize en güzel hediye onların el emeğiyle dokunulmuş bir resimlerini hediye etmekten güzel bir şey varmıdır.bir çiçek ,bir süs eşyası yada bir kravat onları ne kadar mutlu edebilirki.Onlara verdiğiniz değeri sanatsal bir resimlerini hediye ederek göstermeye ne dersiniz.

Kişiye özel günlerdir,Evlilik yıl dönümü,doğum günü,ilk tanışma,nişan tarihi,mezuniyet günü,v.s örnekleri çoğaltmak mümkündür.Kişilerin çok daha özel günleride olabiliyor.Eskiden bugünlerin varlığına kızardım ama şimdi anlıyorum ki ,hayata birazcık mola verdiren,koşuşturmada nefes aldıran,hepsinden önemliside piyasayı hareklendiren esnafı güldüren günlerdir.

Tüm özel günleriniz ve özel anlarınıza hayat vermek ve sonsuza kadar yaşatmak istiyorsanız,sanırım sanattan başka alternatif bulmakta zorlanacaksınız.Size sadece nacizane önerimiz ,bize bir fotoğrafınızı sipariş menüsünden yollayabilir ve bizde kısa bir zaman  içinde portrenizi çizer son halini fotoğraflayıp orjinal el çizimi karakalem portreniz yada resminizi özel korunaklı ambalajla size ulaştırıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın